tanečné kurzyLadies Dance Academy


Už v názve môžeme spozorovať že ide o tanečnú akadémiu plnú krásnych dievčat a žien. Hlavnou súčasťou tejto akadémie je tanečná skupina Ladies dance group z ktorej vznikol celý názov a tvoria ho dospelé profesionálne tanečnice, ktoré je možné vidieť nielen na Slovensku ale už aj v zahraničí na rôznych podujatiach. Sme multi- žánrová tanečná skupina ktorá spolu funguje približne 1 rok. Zároveň je možné si tanečnú skupinu objednať na rôzne podujatia ktorým sa vieme plne prispôsobiť. Hudbou ale aj  množstvom krásnych kostýmov na danú akciu.

Zakladateľka a zároveň aj členka Ladies dance group Katarína Časná sa na základe svojich skúseností rozhodla otvoriť tuto akadémiu a rozširovať svoje tanečné vzdelanie a schopnosti aj pre mladšiu generáciu. Nájdete u nás napríklad baletnú prípravu pre deti už od 3 rokov. Zameriavame sa aj na iné tanečné štýly ako je: jazz, hip hop, streetdance alebo high heels dance taktiež cvičenia ako bodyforming a stretching.

Všetky hodiny vedú profesionálny a kvalifikovaný pedagógovia, ktorý majú dlhoročné skúsenosti v oblasti tanca a pedagogickej činnosti.
BALETNÁ PRÍPRAVA DETI 3 až 5 rokov

Cieľom hodín baletu je správne držanie tela ako aj posilnenie svalstva, tanečná príprava, poznanie zakladaných tanečných pojmov, zväčšovanie rozsahu pohybu, rytmika, základne gymnastické prvky, vnímanie priestoru, rozvíjanie schopnosti a fantázie dieťaťa.
PRIEBEH HODÍN: Malé baletky sa stretávajú dvakrát do týždňa. V utorok a vo štvrtok na 45 min. hodinách. Hodina pozostáva - z rozcvičky na podlahe: rozhýbanie tela, rozcvička, gymnastické prvky. V priestore: opakovanie a učenie nových prvkov po diagonále, v priestore, práca s hornými a dolnými končatinami. Práca na malých tanečných choreografiách a na záver pohybové hry.

TANEČNÁ SKUPINA LADIES

Už v názve môžeme spozorovať že ide o tanečnú akadémiu plnú krásnych dievčat a žien. Hlavnou súčasťou tejto akadémie je tanečná skupina Ladies dance group z ktorej vznikol celý názov a tvoria ho dospelé profesionálne tanečnice, ktoré je možné vidieť nielen na Slovensku ale už aj v zahraničí na rôznych podujatiach. Sme multi-žánrová tanečná skupina ktorá spolu funguje približne 1 rok.
Zároveň je možné si tanečnú skupinu objednať na rôzne podujatia ktorým sa vieme plne prispôsobiť. Hudbou ale aj množstvom krásnych kostýmov na danú akciu.

STREET DANCE A HIP HOP OD 6 do X rokov

Každá hodina začína zahriatím a ľahkou rozcvičkou nasledujú tanečné prvky z ktorých sa postupne skladá choreografia alebo sa opakujú choreografie z minulých hodín. Na konci hodiny nechýba záverečný stretching.

BODYFORMING A STRETCHING

je posilňujúce cvičenie pre aktívny a zdravý životný štýl. Unikátne cvičenie je zamerané na formovanie a tvarovanie postavy. Cvičenie je vhodné nielen na chudnutie, ale aj na získanie kondície.
Počas cvičenia sa dôkladne precvičí celé telo, spevní svalstvo a tvarujú sa problematické časti tela. Body Forming je založený na tom, že sa cvičí s vlastnou váhou. Hlavnou výhodou cvičenia s ľahkou záťažou je všestranné precvičenie svalstva celého tela a svaly sa vďaka nemu stanú pevnejšie a pružnejšie. Cvičenie je vhodné pre všetky vekové kategórie a tiež aj na odreagovanie sa. Pozitívne pôsobí na celý organizmus.

Adresa